Міжнародний форум по боротьбі з підробками та піратством в Києві - Фотобанк УНІАН Фотобанк УНІАН

Міжнародний форум по боротьбі з підробками та піратством в Києві

(27.04.2015)
Захист прав інтелектуальної власності – запорука економічного добробуту держави

24 квітня 2015 року в приміщенні готелю Ramada Encore Kiev відбувся Міжнародний форум по боротьбі з підробками та піратством. Програма Форуму складалась з тематичних блоків, в яких були висвітлені проблемні питання, пов’язані з порушеннями прав інтелектуальної власності, підробками та піратством, а також існуючі та перспективні шляхи вирішення цих питань. У Форумі взяло участь широке коло фахівців.

Голова ДСІВ Алла Жарінова відзначила, що проблеми незаконного використання об’єктів права інтелектуальної власності в тому чи іншому вигляді є в кожній країні і, на жаль, Україна не є винятком та також намагається протистояти таким порушенням. В контексті підписання Угоди про асоціацію з ЄС також логічним є створення правового режиму охорони та захисту, схожого з прийнятим у країнах-членах ЄС. Отже, інвестор будь-якої країни ЄС розпочинаючи діяльність в Україні зможе бути впевненим, що його інвестиції в об’єкти права інтелектуальної власності будуть захищені належним чином.

Серед законодавчих розробок ДСІВ було відзначено: законопроект щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет, а також законопроект про колективне управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав.

Було висловлено ідею створення Координаційної ради, до якої увійдуть представники органів державної влади, громадських організацій та бізнесу, що дозволить працювати у повній взаємодії і приймати скоординовані рішення з питань вдосконалення та ефективної роботи системи захисту права інтелектуальної власності в Україні.

До позитивних зрушень також можна віднести відновлення роботи ДП "Інтелзахист", нові напрямки роботи якого було презентовано заступником директора підприємства Юрієм Клітинським, серед яких: досудове вирішення спорів, пов’язаних із захистом прав інтелектуальної власності, та доменних спорів; депонування об’єктів авторського права і суміжних прав (їх еталонних зразків) або інформації (опису) про такі об’єкти у цифровому (електронному) вигляді у сховище (депозитарій) та ведення відповідних реєстрів на його основі; створення знімків зображення екрану монітора (скриншотів), запис відео та аудіо з екрану монітора з метою використання як доказів порушення прав інтелектуальної власності в мережі Інтернет тощо.

Також директор ДП "Інтелзахист" Віктор Лещинський відзначив, що на сьогодні в Україні відсутня ефективна система захисту прав інтелектуальної власності в мережі Інтернет, від чого потерпає держава, приватні компанії та правовласник, як найменш захищений елемент системи. Підприємство має на меті в першу чергу забезпечити дотримання прав та інтересів правовласника у питаннях отримання прибутку з розповсюдження цифрового контенту в мережі Інтернет, захищеного авторським правом та суміжними правами, на території України.

Наприкінці Форуму було підведено підсумки та вироблено пропозиції, які слугуватимуть розв’язанню проблем розповсюдження підробок, реформуванню системи захисту прав інтелектуальної власності, формуванню цивілізованого товарного ринку та сприятливого інвестиційного клімату в Україні.
+
Продовжуючи переглядати photo.unian.net, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся c Політикою конфіденційності
Прийняти