Прес-конференція в УНІАН: “Друзі України” в Європарламенті: реалії та перспективи”
(26.05.2011)
«Друзі України» в Європарламенті: реалії та перспективи
24 травня 2011 року в Європейському Парламенті був утворений Клуб друзів України – “EU-Ukrainian Club”.
Про це заявив під час прес-конференції в Києві президент Європейської Асоціації Українців Олексій Толкачов. За словами Олексія Толкачова, до складу Клубу друзів України увійшли 20 членів Європейського Парламенту та 32 народні депутати від України. Ініціаторами створення такого клубу виступили євродепутат від Латвії Олександр Мірський (Alexander Mirsky) та євродепутат від Польщі Богуслав Либердажки (Boguslaw Liberdazki). Від України ініціатором виступила народний депутат Ірина Геращенко.
Як повідомив під час прес-конференції Олексій Толкачов, з 2007 року Європейська Асоціація Українців в Брюсселі лобіювала утворення міжфракційної групи «Друзі України» в Європарламенті. Переговори йшли часто важко. Однак натомість кожного разу виникали групи друзів окремих українських політиків, що призводило до сварок і роз’єднаності Європарламенту. 1 квітня цього року євродепутат Павел Залєвський заявив про намір створити таку групу вже до літніх канікул Європейського Парламенту. Однак його випередив зі своєю ініціативою євродепутат Олександр Мірський. Відтак тепер основне завдання як для української громадськості, так і для вітчизняної дипломатії полягає в об’єднанні всіх проукраїнських ініціатив в Брюсселі.
До заснування Клубу друзів України 24 травня вдалося залучити представників різних європейських політичних сил. Аналогічно і від України до складу Клубу увійшли представники усіх чотирьох парламентських фракцій, окрім комуністів. Таким чином утворення Клубу друзів України стало надпартійним заходом, рівновіддаленим від усіх політичних сил як ЄС, так і України.
Як повідомив політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, основними цілями Клубу друзів України є сприяння євроінтеграційним питанням. Зокрема, цілі Клубу лежать у площині уніфікації законодавства, вирішення візових проблем, громадянських свобод, оборони, промисловості, транспорту тощо. На думку Володимира Фесенка, створення групи «Друзі України» в Європарламенті свідчить про зростання європейської зацікавленості в Україні.
Створення Клубу друзів України виявило велику кількість «нових прізвищ» - європейських депутатів, які мають симпатії до України. Європейська Асоціація Українців очікує значного розширення можливостей для проведення проукраїнських заходів в Європейському Парламенті – круглих столів, дискусій, виставок тощо.
Олексій Толкачов відзначив, що до 1 серпня буде визначена структура Клубу, а також призначені співголови Клубу як від Європейського Парламенту, так і від Верховної Ради України. Також ще необхідно буде попрацювати над включенням до Клубу в якості асоційованих членів громадських організацій та представників громадянського суспільства.
31 травня цього року в Брюсселі відбудуться робочі зустрічі представників Європейської Асоціації Українців із друзями України в Європарламенті з метою напрацювання плану проукраїнських дій та акцій в Брюсселі.
Додаткову інформацію, декларацію Клубу друзів України в Європарламенті, а також списки учасників Клубу можна отримати, звернувшись за електронною поштою info@ukrassociation.eu