Експерти Національного реєстру рекордів вручили диплом Олександру Прогнімаку за його колекцію старовинних книг - Фотобанк УНІАН Фотобанк УНІАН

Експерти Національного реєстру рекордів вручили диплом Олександру Прогнімаку за його колекцію старовинних книг

(28.09.2011)
Колекція книг Олександра ПРОГНІМАКА налічує більше 8 тисяч томів рідкісних видань. Багато з них в нашій країні представлені тільки в його зібранні.

Особливий інтерес представляють першодруковані (Івана Федорова та його сподвижників) і ранньодруковані (що випускалися переважно Московським друкарським двором, а також видавалися в Україні та Білорусі в XVII - початку XVIII століття) книги.

У зібранні О.ПРОГНІМАКА – раритети стародруків, які без перебільшення можна назвати пам'ятниками тієї епохи: «Апостол» Івана Федорова і «Острозькая Біблія». «Апостол» був виданий в Москві 1 березня 1654 року. Книгу надрукували великим накладом - до півтора тисяч примірників. Вважається, що зараз збереглося близько 60 книг. «Острозькая Біблія» - перше видання священного писання на церковнославянській мові, опубліковане Іваном Федоровим у 1581 році за допомогою князя Костянтина Острожського.

Ще одна рідкість - «Арифметика» Магніцького, перший російський підручник із математики, виданий у 1703 році, а також Біблія з тлумаченнями, надрукована спеціально для Григорія Орлова, з написом на титульній сторінці, зробленим самим графом. Вважається, що таких книг збереглося лише дві.
Книги XIX століття представлені, зокрема, художньою літературою – «Чигирінським Кобзарем» Тараса Шевченка 1844 року видання і прижиттєвим зібранням творів Миколи Гоголя в 4-х томах, а також першою книгою, надрукованою українською мовою, - "Русалка Дністрова" та ін.

Під час церемонії Олександр Прогнімак сказав: «Я радий, що моє зібрання удостоїно честі рекорду. Книги моєї колекції – це духовна складова народу і важливо, що сьогоднішня подія підвищить інтерес людей до культури і мистецтва. Музей старовинної книги Олександра Прогнімака відкритий для всіх бажаючих. Важливо також, що інформація про рекорд, про наявність такої колекції книг в Україні сприяє формуванню позитивного іміджу країни».
+
Продовжуючи переглядати photo.unian.net, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся c Політикою конфіденційності
Прийняти