Круглий стіл в УНІАН «Що таке «Руський світ» і хто такі «росіяни»?» - Фотобанк УНІАН Фотобанк УНІАН

Круглий стіл в УНІАН «Що таке «Руський світ» і хто такі «росіяни»?»

(11.11.2011)
Круглий стіл в Києві відбувся в роковину історичного стояння на річці Вугрові та зібрав представників з Москви, Києва, Санкт-Петербурга, активістів різних організацій і журналістів.
Відкрив захід адвокат і правозахисник Євгеній Архипов, пригадавши слова князя Олега Рюріковіча, що «Київ це мати міст росіян», пояснив чому круглий стіл було вирішено провести саме в Києві. Визначаючи терміни «русский», Е. Архипов підкреслив, що організатори круглого столу в назву «русский» вкладають сенс слова українською мовою. Е.Архипов зробив короткий історичний екскурс, починаючи з хрещення Русі, що безпосередньо успадкувала Візантійське християнство, нагадавши події часів захоплення Русі Золотою Ордою. За словами організаторів, в даний час йде відродження національної самоідентичності росіян, що звернулися до власної історії, до традицій і культури Київської Русі. Аналогічні процеси відбуваються і в Росії.

Почавши свій виступ українською мовою, християнський журналіст з Росії Олександр Шведов сказав, що особливість і різниця в перекладі слова «русский» на український як «росіяни», відображає актуальність поставленого на порядок денний питання. Також А.Шведов підкреслив, що «русский» - це скоріше духовна приємственість, тобто той самий «Російський мир». За визначенням самого вченого, руський – це людина, яка вважає себе руським і якого інші руські також вважають таким.

Під час свого виступу, координатор комітету звільнення політв'язнів Микола Коханевській, відзначив, що ініціатива організаторів, що винесли на публічне обговорення тему «Що таке «Руський світ» і хто такі «Росіяни?», говорить про широту поглядів, об'єктивному відношенні до історії, відвертості до знань і готовності діалогу.
Погодився з ним і колега з Українського Віртуального Опору Віктор Олекса.

Глибока історична наукова довідка Валерія Федотова, математика з Санкт-Петербурга, що досліджує впродовж довгих років питання сепаратистського руху Інгерманландія, продемонструвала, що питання національної самоідентичності – регулярні і неминучі. На думку Федотова, для всіх росіян існує вже єдиний культурний мир – російськомовний простір, а питання національної самоідентичності стоїть сьогодні перед українцями як ніколи гостро.

Один з організаторів заходу Марина Злотникова, відома цивільна активістка з Росії, також заявила про необхідність продовження обговорення заявленої теми, оскільки національна самоідентифікація стоїть і перед всіма, хто вважає себе росіянами, проживаючи у всіх куточках миру, і одночасно об'єднує всіх людей з європейським менталітетом. Київ, на думку Марини Злотникової, до цих пір залишається єдиним джерелом культури, традицій і звичаїв для всіх росіян, що успадковують цінності Київської Русі.

Як підкреслив, завершуючи круглий стіл, адвокат Євгеній Архипов, питання національної самоідентифікації завершується там же, де закінчується страх називати себе «руськими» в ширшому розумінні. Також, на думку організаторів круглого столу, людям необхідно звертатися до історії і витоків своєї культури.

Кульмінацією круглого столу «Що таке «Руський світ» і хто такі «Росіяни?» стало символічне ухвалення учасниками заходу так званої «Декларації Руського миру», що відображає необхідність побудови держави на основі демократичних принципів, пошана прав і свобод людини, які є універсальними цінностями, звертаючись до витоків культури, традицій і звичаїв Київської Русі.

Додаткова інформація www.rusadvocat.com
+
Продовжуючи переглядати photo.unian.net, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся c Політикою конфіденційності
Прийняти