Круглий стіл в УНІАН «Перспективи європейської інтеграції України» - Фотобанк УНІАН Фотобанк УНІАН

Круглий стіл в УНІАН «Перспективи європейської інтеграції України»

(23.11.2011)
У Європарламенті бачать шанси для підписання Договору про Асоціацію між Україною та ЄС ще цього року. Таку думку висловив депутат Європарламенту Олександр МИРСЬКИЙ під час круглого столу, організованого Інститутом української політики.

О.МИРСЬКИЙ нагадав, що на останньому засіданні комісії Європарламенту з питань закордонних справ Єврокомісії було рекомендовано до кінця поточного року укласти договір про Асоціацію між Україною та ЄС, а в першій половині 2012 року цей договір парафувати. ”Це навіть не рекомендація. Це настійна рекомендація. Таке завдання від Європейської комісії з питань закордонних справах у Ради ЄС є”, - сказав він.

За словами О.МИРСЬКОГО, резолюція буде прийнята саме у такому вигляді, оскільки рішення профільної комісії є визначальним для ухвалення Резолюції. “Тобто іншої Резолюції вже не буде. Це свідчить про те, що Договір практично Європейським парламентом акцептований і всі решта владних структур, які повинні просувати його вперед, будуть зобов'язані його виконати”, - сказав він.

Що стосується проведення саміту Україна-ЄС у грудні в Києві, то, за словами О.МИРСЬКОГО, логічно було б, щоб цей саміт пройшов успішно, незважаючи на внутрішні проблеми, які є в Україні. О.МИРСЬКИЙ зазначив, що всі спекуляції стосовно того, що Україні висувають якісь нові умови є безпідставними.

Зі свого боку народний депутат від фракції НУ-НС Ірина ГЕРАЩЕНКО зазначила, що сьогодні потрібно докласти максимум зусиль для підписання договору про Асоціацію вже цього року. “Такого шансу для України може вже й не бути. Нам потрібно використати цю кон'юнктуру, коли в Європейському Союзі головує Польща”, - сказала вона. І.ГЕРАЩЕНКО зазначила, що Європейський Союз сьогодні зацікавлений у цьому Договорі, оскільки за прогнозами всіх аналітиків зона вільної торгівлі, насамперед, принесе вигоду ЄС.

Народний депутат також додала, що підписання Договору дасть Україні змогу поставити крапку щодо можливості її участі в Євразійському союзі.

Тим часом голова правління Інституту української політики Кость БОНДАРЕНКО зазначив, що на сьогодні соцопитування показують, що за останній рік-півтора рівень підтримки європейської інтеграції збільшився на 20%. “Цьому є пояснення. В Україні зникла опозиція, яка ставилася досить скептично до євроінтеграції”, - сказав К.БОНДАРЕНКО. За його словами, від 52% до 56% громадян України готові підтримати євроінтеграцію, якщо це питання буде винесено на референдум. При цьому, зазначив К.БОНДАРЕНКО, півтора роки тому цей показник становив 32-35%.
+
Продовжуючи переглядати photo.unian.net, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся c Політикою конфіденційності
Прийняти