Прес-конференція в УНІАН «Що думають українці про кафе, бари, ресторани без куріння?»
(09.02.2012)
Найближчим часом Верховна Рада України розгляне законопроект, що передбачає повну заборону на куріння в громадських та на робочих місцях.
За результатами досліджень, яке провів Київський міжнародний інститут соціології на замовлення організації Quirk Global Strategies, 84% українців підтримують прийняття закону, який заборонятиме курити всередині більшості громадських приміщень, включно із усіма робочими місцями, житловими будинками, офісами.
Високий рівень підтримки бездимних приміщень зафіксований в усіх регіонах країни. Найбільший - на Сході та Півночі – 88%, найменший, але теж переважний, на Заході –78%. Закон підтримують 92% жінок та 76% чоловіків. Законодавство про повну заборону куріння в ресторанах та кафе підтримують 77% населення, в барах - 74% населення.
Під час прес-конференції народний депутат Т. Бахтеєва зазначила: «Саме ці дані спонукали мене та моїх колег, народних депутатів України - представників різних політичних партій, - розробити та внести на розгляд Верховної Ради України проект закону № 9474, яким ми пропонуємо повністю заборонити вживання тютюнових виробів у приміщеннях закладів громадського харчування, на відкритих і в закритих спортивних спорудах, на стадіонах і в закладах культури. І об'єднали нас не партійні інтереси, а бажання захистити здоров'я свого народу від згубного впливу тютюну », - повідомила парламентарій.
Т. Бахтеєва нагадала, що після розміщення тексту законопроекту на сайті ВР України комітет отримав величезну кількість листів зі словами підтримки та подяки від представників регіональних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, регіональних та всеукраїнських громадських організацій, професійних медичних асоціацій і від громадян України.
Законопроект № 9474 внесений також на виконання умов Рамкової конвенції ВОЗ із боротьби проти тютюну, ратифікованою Україною у 2006 році. В статті 8 Конвенції говориться: «Сторони визнають, що наукові дані недвозначно підтверджують, що вплив тютюнового диму є причиною смерті, хвороб та інвалідності». «Безпечного рівня впливу тютюнового диму не існує. Створення навколишнього середовища, на 100% вільного від тютюнового диму, - це єдиний шлях захисту людей від наслідків вдихання вторинного тютюнового диму», - йдеться в іншій частині Статті 8.