В УНІАН презентували Кодекс щодо захисту дітей від жорстокої поведінки в мережі Інтернет, направлений на боротьбу з шкідливим для дітей інтернет-контентом - Фотобанк УНІАН Фотобанк УНІАН

В УНІАН презентували Кодекс щодо захисту дітей від жорстокої поведінки в мережі Інтернет, направлений на боротьбу з шкідливим для дітей інтернет-контентом

(20.02.2012)
Безпрецедентну для України соціальну ініціативу, Кодекс щодо захисту дітей від жорстокого поводження у мережі Інтернет та на Інтернет-ресурсах, представили під час прес-конференції Уповноважений Президента України з прав дитини Ю.Павленко, голова постійної Комісії Київради з питань гуманітарної політики А.Шлапак, президент Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» К. Левченко та перші соціально-відповідальні підписанти – компанії «Київстар», «МТС-Україна.

Розпочинаючи прес-конференцію, Ю.ПАВЛЕНКО продемонстрував підписаний представниками перших лояльних до ініціативи провайдерів Меморандум про прийняття Кодексу. Ю. Павленко зазначив, що сьогодні Кодекс надзвичайно актуальний - адже майже кожна дитина має безперешкодний доступ до мережі Інтернет. Крім того, ця ініціатива вкладається у виконання як українського законодавства у сфері захисту прав дітей, так і дотримання міжнародних зобов'язань України за рядом міжнародних документів.

Голова Постійної Комісії Київради з питань гуманітарної політики А. ШЛАПАК, яка активно підтримала ініціативу, наголосила, що наступним, після підписання Кодексу, кроком має бути системне забезпечення його виконання. «Важливо, щоб ми не лише задекларували наші наміри, зокрема, створити безпечний Інтернет-простір для дітей, але й були спроможні забезпечити втілення цих намірів у практичній площині», - зазначила Алла Шлапак. На її погляд, створення безпечного середовища для маленьких українців можливе за умови консолідації зусиль держави, громадськості, приватного сектору та правоохоронних органів.

Крім того, політик наголосила, що створення безпечного середовища українських дітей має більш ґрунтовно регулюватися законодавством та відповідними рішеннями органів місцевого самоврядування. «Я свідома того, що питання регулювання цієї сфери межує з питанням свободи слова, проте на кону в даному випадку безпека та життя наших дітей. Цей шлях до нас проходили більшість країн Центральної та Західної Європи, Сполучені Штати Америки, і їхній досвід щодо імплементації заходів безпеки може частково бути використаний і в Україні», - підсумувала Алла Шлапак.

На знак підтримки Кодексу та виконання його положень, соціально-відповідальні провайдери інтернет-послуг, компанії «Київстар», «МТС-Україна» та «Укртелеком» підписали Меморандум про співпрацю у впровадженні Кодексу.

Учасники прес-конференції наголосили, що основним завданням Кодексу є об’єднання провайдерів Інтернет-послуг у боротьбі з поширенням дитячої порнографії, матеріалів, що пропагують жорстоке поводження з дітьми та популяризацію інструментів боротьби із цим негативним контентом, правил Інтернет-безпеки, батьківського контролю під час користування Інтернетом дітьми.
Під час прес-конференції було оголошено, що документ є відкритим до підписання і Секретаріат Кодексу на чолі із Уповноваженим Президента з прав дитини чекатимуть на інших представників бізнесу, охочих доєднатися до ініціативи.
+
Продовжуючи переглядати photo.unian.net, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся c Політикою конфіденційності
Прийняти