Прес-конференція «Кримський курортний сезон - 2012» в УНІАН
(31.05.2012)
Головне завдання Уряду Криму – створення могутнього бюджетоутворюючого рекреаційного комплексу. Про це на прес-конференції заявив заступник Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим Георгій Псарьов. Він підкреслив, що саме так завдання формулює Президент України, так ставить акценти по відношенню до Криму Кабінет міністрів країни і саме таким визначений Крим в Стратегії розвитку до 2020 року. «Це комплексне завдання, яке уряд Криму вирішує поетапно», - додав Г.Псарьов.
Учасники прес-конференції повідомили, що в 2011 році в кримську інфраструктуру було вкладено більше 2 млрд. грн., зокрема 1 млрд державного цільового фінансування. Більше всього інвестовано в кримські дороги – 473 млн. на дороги загального користування і 31 млн. на дороги в населених пунктах. У відновлення набережних (протизсувні роботи) вкладено 60 млн., ще 65 млн. грн. витрачено на реконструкцію очисних споруд. У 2012 році державні інвестиції в інфраструктуру півострова продовжуються колишніми темпами, поліпшується якість обслуговування туристів, що прибувають до Криму всіма видами транспорту.
Г.Псарьов також повідомив, що кримський уряд приділяє велику увагу екології автономії. Так, до початку туристичного сезону в Криму ліквідовано 71 несанкціоноване звалище і вивезено 230 тонн побутового сміття, розчищено 72 джерела, очищено від сміття 20 км. прибережної зони річок і водоймищ, очищено від сміття 52 км. смуги відведення автомобільних доріг, розташованих на території державного лісового фонду. У гірських зонах відремонтовано 65 туристичних стоянок, 20 місць відпочинку, облаштовано 212 туристичних стежок.
«Одне з істотних досягнень Кримського Уряду – це вироблення електроенергії за рахунок поновлюваних джерел. Це впливає не тільки на екологічність Криму, а також підвищує його енергоефективність», - відзначив заступник Голови Ради міністрів АР Крим. Він уточнив, що в 2011 році виробітку такої електроенергії збільшилося майже удвічі.
Г.Псарьов акцентував, що конкурентна перевага Кримської автономії є її культурна спадщина. Близько 12 млн. грн. вкладено в реставрацію музеїв, ведеться робота по віднесенню Ханського палацу в перелік об'єктів ЮНЕСКО. 3 пілотних музею будуть приведені до світових стандартів за рахунок проекту Європейського Союзу.
У свою чергу Міністр курортів і туризму АР Крим Олександр Лієв повідомив, що основою кримського курорту завжди було лікування і оздоровлення і саме на просуванні оздоровчих можливостей Криму концентруються зусилля, як у минулому, так і цього року. В результаті цієї роботи з січня 2012 року приріст кількості туристів складає 8-10%. А.Лієв додав, що самою знаковою подією в кримській туріндустрії за останні двадцять років експерти називають проект «Підтримка розвитку туризму в АР Крим». Даний проект розроблений експертами ЄС із залученням фахівців Міністерства курортів і туризму АР Крим. Європейський Союз виділяє 5,5 млн. євро на підтримку реформування кримських курортів. В першу чергу на поліпшення якості сервісу і на залучення інвестицій.
Учасники прес-конференції підкреслили, що в рамках реалізації Стратегії розвитку півострова до 2020 року Міністерство курортів і туризму АР Крим здійснює проект «Дні Криму», реалізація якого дозволить донести об'єктивну і актуальну інформацію про можливості кримського санаторно-курортного оздоровлення регіонам України, Росії і Білорусі, які визначені, як пріоритетні. Цією навесні «Дні Криму» провели в Львові, Вінниці, Дніпропетровську, Харкові Ростове-на-Доні, Білгороді, Курську і Тулі.