В УНІАН пройшла прес-конференція на тему: "Результати соціологічного дослідження за 2012 рік напередодні парламентських виборів в Україні" - Фотобанк УНІАН Фотобанк УНІАН

В УНІАН пройшла прес-конференція на тему: "Результати соціологічного дослідження за 2012 рік напередодні парламентських виборів в Україні"

(11.10.2012)
Українці серед політиків найбільше довіряють лідеру партії «УДАР» Віталію Кличку.

Про це свідчать результати опитування громадської думки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), які були оприлюднені 11 жовтня 2012 року під час прес-конференції в УНІАН.

Як зазначив керівник відділу досліджень IFES Ракеш Шарма, зокрема, 42% опитаних дуже довіряють В.Кличку чи скоріше довіряють, в той час як 40% не зовсім довіряють або взагалі не довіряють.

Що стосується решти політичних лідерів, то, за словами Р.Шарма, більшість українців кожному з них переважно довіряють мало чи не довіряють взагалі. Так, Президенту України Віктору Януковичу довіряють 32%, а не довіряють 59%; прем'єр-міністру Миколі Азарову, відповідно, 30% та 61%; голові Ради об'єднаної опозиції “Батьківщина” Арсенію Яценюку 24% та 64%, лідеру КПУ Петру Симоненку 24% та 53%.

В той же час рівень довіри до Юлії Тимошенко склав 21%, в той час як не довіряють їй 66%, до голови Верховної Ради Володимира Литвина з довірою ставляться 19% опитаних, а не довіряють йому 70%. При цьому 63% опитаних не довіряють лідеру “Свободи” Олегу Тягнибоку, а 18% навпаки довіряють; а от лідеру партії “Україна - вперед” Наталії Королевській довіряють 12%, в той час як не довіряють 69%.

Р.Шарма також додав, що низький рівень довіри до Президента можна пояснити низьким рівнем задоволеності тим, як він справляється протягом останнього року з вирішенням ряду важливих питань, особливо економічних проблем.

Що стосується організацій, то тут українці найбільше довіряють засобам масової інформації (63% довіряють і 28% не довіряють). В той же час частка тих, хто довіряє кільком інститутам місцевого рівня, перевищує частку тих, хто їм не довіряє. Так, мерові міста (голові сільради) 49% опитаних довіряють, а 39% не довіряють; міській (сільській) раді довіряє 47% опитаних, а не довіряють - 41%. В той же час 43% респондентів довіряють Збройним силам України, в той час як 37% - не довіряють.

Низькими є і показники довіри до Кабміну (28% та 63% відповідно) та до Верховної Ради України (23% та 68% відповідно).

Ракеш Шарма також додав, що більшість українців не дуже вірять, що вибори до парламенту будуть цілком вільними та чесними. Лише 14% українців погоджуються з тим, що вибори будуть повністю вільними та чесними.

При цьому 16% опитаних вважають, що вибори будуть зовсім невільними і нечесними, 23% - не дуже вільними і чесними, а 26% - вільними і чесними лише деякою мірою.

Ті, хто вважають, що вибори будуть нечесними та невільними, послалися на те, що, швидше за все, вони будуть сфальсифіковані. Зокрема, так думають 54% опитаних.

35% опитаних вказали на те, що виборців будуть підкупопувати, 25% припустили, що вкидатимуться фальшиві бюлетені, 21% опитаних вважають, що декому з виборців не дадуть проголосувати тощо.

Водночас 52% респондентів відзначили, що вони точно збираються прийти у день голосування на виборчі дільниці, а 29% сказали, що, скоріш за все, голосуватимуть.

Опитування проводилося з 15 по 27 вересня 2012 року. Опитано було 1512 респондентів. Похибка становить 2,53%. Фінансування було виділено Агентством міжнародного розвитку (USAID). Саме ж опитування та опрацювання даних проводилося Київським міжнародним інститутом соціології.
+
Продовжуючи переглядати photo.unian.net, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся c Політикою конфіденційності
Прийняти