Прес-конференція в УНІАН «Електоральна карта України: останні виміри та тенденції» - Фотобанк УНІАН Фотобанк УНІАН

Прес-конференція в УНІАН «Електоральна карта України: останні виміри та тенденції»

(12.10.2012)
На прес-конференції експерт соціологічної групи «Рейтинг» Ігор Тищенко повідомив, що ВО «Батьківщина», ВО «Свобода» та партію «УДАР» загалом підтримали б понад 40% українців, Партію регіонів та КПУ - 36%, якби вибори до Верховної Ради відбувалися на початку жовтня 2012 року.

Своєю чергою засновник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович поінформував, що найбільшою підтримкою тих, хто має намір прийти на вибори, користується Партія регіонів, за яку готові проголосувати 23% виборців (19,2% від усіх опитаних), на другому місці партія «УДАР Віталія Кличка» - 17,9% (15,2%), далі йдуть ВО «Батьківщина» - 16,5% (13,9%), КПУ – 12,8% (10,8%).

За «Свободу» готові проголосувати 6% (4,9%), за партію «Україна – Вперед!» - 3,1% (2,6%), за партію «Наша Україна» - 1% (0,9%). Решта партій не набирає й одного відсотка голосів виборців.

Не братимуть участі у голосуванні - 11% опитаних, не визначились – 17,2% тих, хто планує піти на вибори.

При цьому О.Антипович зауважив, що за останній місяць дещо знизився рівень підтримки Партії регіонів з 26% до 23%, натомість зріс у КПУ - з 11% до 13%.

За його словами, також великий потенціал має партія "УДАР". Так, 13% опитаних, які вказали, що ще не визначилися, за яку партію голосуватимуть, відповідали, що найбільше шансів поборотися за їхні голоси має "УДАР", 12% з числа "невизначених" назвали Партію регіонів, 9% - "Батьківщину". А 22% "невизначених" відповіли, що за жодних обставин не підтримають Партію регіонів, 19% - «Нашу Україну», 18% - КПУ, 17% - «Батьківщину», найменше "невизначених" категорично висловилися щодо неможливості підтримки «УДАРу» - лише 3%.

Соціолог також зазначив, що лише 40% виборців вже остаточно визначились у питанні підтримки партій, ще 27% сказали, що, скоріше за все, їхній вибір не зміниться.

Серед виборців найвпевненіші у своєму виборі прихильники Партії регіонів, ВО «Свобода», «Батьківщина» та КПУ, натомість менш впевнені прихильники «УДАРу» та партії "Україна – Вперед!" - майже 30% з них допускають, що можуть змінити симпатії.

О.Антипович звернув увагу, що присутність лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко у списку партії могла б суттєво підвищити рейтинг партії. Згідно з даними опитування, чверть респондентів вказали, що, швидше за все, проголосували б за партію, якби Ю.Тимошенко очолювала її виборчий список.

Експерт соціологічної групи «Рейтинг» Ігор Тищенко зауважив, що на сьогодні перетікання голосів відбувається в групах опозиція - влада. Так, при зниженні рейтингу Партії регіонів він зростає в КПУ, так само при зниженні рейтингу "Батькивщини" збільшується підтримка «УДАРу» та "Свободи".

На думку експерта, нині важко прогнозувати результати на виборах конкретних партій, але можна говорити, що опозиційні партії – «Батьківщину», «УДАР», «Свободу» - загалом підтримають понад 40% виборців, в той час як Партію регіонів та КПУ - 36%.

Соціолог зауважив, що, за даними опитування, якби вибори до Верховної Ради України відбувалися на початку жовтня 2012 року, то 50% опитаних однозначно взяли б у них участь, ще 31% – скоріше взяли б участь. Найвищий рівень мобілізації фіксується в Центрі, на Сході та Заході країни. Серед прихильників партій найбільшу готовність брати участь у голосуванні висловили симпатики Партії регіонів та ВО «Свобода». Найнижча готовність – серед «невизначених» та прихильників партії «Україна – Вперед!».

Засновник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович повідомив на прес-конференції, що майже 70% опитаних українців не готові вийти на акції протесту у разі фальсифікації виборів.

За словами О.Антиповича, лише чверть опитаних готові брати участь в акціях протесту, якщо на виборах до Верховної Ради 28 жовтня відбудуться значні фальсифікації. З них однозначно готові – лише 6% респондентів.

Серед тих, хто готові вийти на акції протесту, переважну більшість становлять прихильники опозиційних партій. Майже половина виборців ВО «Свобода» і «Батьківщини», близько 40% виборців партії «Україна – Вперед!» та третина виборців «УДАРу» готові до таких акцій протесту.

Разом з тим, 36% очікують значних фальсифікацій на виборах до Верховної Ради, які істотно впливатимуть на результати. Ще 29% опитаних очікують незначних фальсифікацій, які загалом не впливатимуть на результати волевиявлення. Лише 17% респондентів не очікують фальсифікацій на виборах.

При цьому впродовж 2011-2012 років майже половина опитаних (від 43% до 46%) стабільно відчували згортання свободи слова в Україні.

Водночас порівняно з попереднім дослідженням, яке проводилося в листопаді минулого року, кількість опитаних, які не відчувають погіршення у цій сфері, зросла з 35% до 39%.

Понад 60% опитаних на заході, половина на півночі, понад 40% - у центрі та сході відчули згортання свободи слова в Україні.

Натомість понад 50% опитаних на Донбасі, понад 40% - на півдні та сході, третина на півночі і в центрі не відчувають погіршення у цій сфері.

Понад 70% прихильників ВО «Свобода» та Об'єднаної опозиції, а також майже 60% прихильників партії «УДАР» відчувають згортання свободи слова в Україні. Разом з тим, майже 70% прихильників Партії регіонів, трохи менше половини прихильників КПУ та «невизначених» такої загрози не відчувають.

Опитування проводилося 25 вересня – 5 жовтня у всіх областях України та Криму. Було опитано 2 тисячі респондентів. Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитуванням (face of face). Похибка опитування – 2,2%.
+
Продовжуючи переглядати photo.unian.net, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся c Політикою конфіденційності
Прийняти