У Донецьку підбили підсумки "Програми подолання епідемії туберкульозу в Донецькій області за 2007-2011 роки" - Фотобанк УНІАН Фотобанк УНІАН

У Донецьку підбили підсумки "Програми подолання епідемії туберкульозу в Донецькій області за 2007-2011 роки"

(01.12.2012)
1 грудня 2012 року, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, в Донецьку відбулося підведення підсумків «Програми подолання епідемії туберкульозу в Донецькій області 2007-2011 рр.», яку Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» реалізує у співпраці з місцевою владою.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), ризик захворіти на туберкульоз у ВІЛ-інфікованих людей в 20-37 разів більше, ніж у неінфікованих. Більше 60% хворих на ВІЛ / СНІД в Україні помирають від туберкульозу.

Основним результатом програми стало зниження захворюваності і смертності від туберкульозу. Кількість хворих, які вперше захворіли на туберкульоз, зменшилась на 26,5% в 2011 році порівняно з 2006 роком. Cмертность від туберкульозу в 2011 році в порівнянні з 2006 знизилася на 42%. Якщо у 2006 році від туберкульозу померло 1460 хворих, то в 2011 - 812 людей.

Під час свого виступу на зустрічі Рінат Ахметов сказав, що «туберкульоз - національна біда. І щоб її перемогти, ми завжди повинні бути разом: бізнес, влада, громада і, звичайно, лікарі".

За період реалізації програми в області було відкрито 4 спеціалізованих відділення для лікування складних форм туберкульозу на базі протитуберкульозних установ Горлівки, Донецька, Шахтарська та смт. Оленівка Волноваського району. В області були впроваджені також сучасні методи діагностики туберкульозу. Зокрема, закуплено сучасне обладнання і два флюоромобіля.

У 2010 році фонд створив Обласний тренінговий центр «З подолання епідемії туберкульозу» на базі Обласної клінічної туберкульозної лікарні м. Донецька, оснастивши його сучасним обладнанням. У центрі проходять навчання не тільки медпрацівники області, а й медики з інших регіонів України.

На сьогоднішній день в рамках співпраці фонду «Розвиток України» з міжнародними організаціями, зокрема ВООЗ, вже 1696 чоловік пройшли навчання міжнародним і національним стандартам діагностики та лікування туберкульозу в центрі.

В рамках нової програми на 2012-2016 рр., затвердженої на сесії Донецької обласної ради 7 листопада 2012 року, благодійний фонд Ріната Ахметова «Розвиток України», Донецька обласна та міська ради зроблять акцент на створенні системи швидкої і точної діагностики туберкульозу, в тому числі серед ВІЛ-інфікованих пацієнтів - буде побудована нова лабораторія, яка відповідає світовим стандартам у галузі діагностики та інфекційного контролю. Також продовжиться робота над навчанням лікарів сучасним стандартам діагностики та лікування і над створенням комфортних умов лікування хворих. Телемедицина буде впроваджена в повсякденну роботу лікаря-фтизіатра для отримання швидкої і якісної консультації.

Всіх учасників урочистої церемонії було нагороджено почесними грамотами. А ті медики, представники ЗМІ та влади, які внесли особливий внесок у досягнення результатів Програми, отримали окремі нагороди від засновника фонду Ріната Ахметова.
+
Продовжуючи переглядати photo.unian.net, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся c Політикою конфіденційності
Прийняти