Перший міжнародний Форум "Територія тренінгу" відбувся в Києві
(25.04.2013)
Форум "Територія тренінгу" - високі цілі, складні завдання, якісний результат
Орієнтуючись на багаторічний досвід розвитку бізнесу американських і європейських колег, українські компанії все частіше у своїй практиці використовують тренінги і освітні програми. Мета таких інновацій очевидна - підвищити корпоративний дух і якість роботи персоналу. Але не зважаючи на те, що тренінгові технології застосовуються для розвитку людських ресурсів в організаціях понад 60 років, на вітчизняному тренінговому ринку досить висока вірогідність натрапити на непрофесійного тренера або неетичні дії тренера, що призводить до неефективності або неекологічності проведеного навчання.
Причина - відсутність сформованого і зрілого професійною співтовариства.
Першим кроком на шляху до формування професійного співтовариства в цій галузі вже зроблено - 19-20 квітня в конференц-холі "Ірпінь" за ініціативи Київського Інституту Тренінгу і компанії "Confetti" відбувся перший міжнародний Форум "Територія тренінгу", присвячений питанням тренінгу, професійної підготовки, розвитку і навчання тренерів.
Сьогодні, щоб стати тренером, не обов'язково бути кваліфікованим і підготовленим фахівцем. Досить зареєструватися «суб'єктом підприємницької діяльності» з формулюванням «інформаційно-консультаційні послуги» і можна переходити до практики. Як результат - неправильно організована тренінгова робота, незадоволеність замовників і дискредитація тренінгу як методу навчання і розвитку персоналу.
«У корпоративному тренінгу важливо добитися балансу ефективності, з одного боку, та екологічності - з іншого. Якщо тренер не відчуває цей баланс, тренінг може бути або малокорисним, або неекологічним і навіть завдати збитків інтересам організації: негативно вплинути на клімат в команді, в окремих випадках навіть спровокувати вихід співробітників з компанії" - розповідає організатор Форуму, директор Київського Інституту Тренінгу Петро Холявчук.
На Українському і Російському ринку паралельно працюють як некваліфіковані «фахівці», так і висококласні тренери, що мають спеціальну підготовку в області тренінгу та багаторічний досвід. На думку Петра Холявчука, саме висококваліфіковані фахівці повинні об'єднатися для того, щоб розвивати тренінг як метод і підвищити якість тренінгових послуг на ринку СНД: "Настав момент, коли нам необхідно сформувати професійне співтовариство, яке розроблятиме і впроваджуватиме в практику певні стандарти підготовки фахівців в області тренінгу, сертифікувати тренерів, забезпечувати права клієнтів, системно розвивати тренінг як метод навчання і розвитку. До того ж таке співтовариство може бути створене й ефективно працювати за умови, що воно не буде організовано навколо комерційних інтересів окремої людини або тренінгової компанії. В основі такого об'єднання повинні бути відданість професії і соціальні мотиви».
Організатори форуму "Територія тренінгу" поставили перед собою нелегке завдання - створити прозорий, професійний майданчик для обміну досвідом, який формуватиме стандарти на ринку. "Не секрет, що ринок тренерів розмитий, непрозорий, неструктурований. Ми хочемо збирати тренерів, допомагати їм зростати і розвиватися далі. Ми хочемо допомогти замовникам і тим, хто створює всередині компанії власні навчальні центри, сформувати професійні стандарти роботи з персоналом. Це справа не одного форуму, але треба було починати. Ми заявили про те, що ми підвищимо якість ринку тренінгів", - розповідає організатор Форуму, директор компанії "Confetti" Антоніна Юрченко.
Протягом двох днів 10 висококласних експертів в практиці тренінгу з України, Росії, Великої Британії, розповідали і демонстрували своєю роботою учасникам форуму, якими повинні бути справжній тренер і тренінг.
У форматі дискусій, тренінгів, майстер-класів та ігор учасники Форуму вивчали, як підвищити особисту ефективність, познайомилися з ресурсами психодрами, гри, прийомами ораторського мистецтва і мотивації, правилами ведення ефективних переговорів, але найголовніше - промальовували для себе портрет професійного тренера.
В рамках Форуму керівників компаній і навчальних центрів не тільки посвятили в тонкощі і нюанси ефективного навчання та розвитку персоналу організацій. Учасники Форуму одержали для себе відповідь на вкрай важливе питання: як відрізнити професійного тренера від непрофесіонала.
Важливим чинником такої високої оцінки роботи Форуму стало те, що мета заходу - не реклама окремих компаній, а плідний некомерційний обмін досвідом між учасниками тренінгового ринку.
"Всі наші спікери приходять, щоб ділиться знаннями. Ми забороняємо рекламу фахівця на нашому заході. Ми не хочемо, щоб форум став рекламним майданчиком тренерів або тренінгових компаній. Єдиним критерієм відбору експертів є професіоналізм і готовність ділитися досвідом і знаннями. - Антоніна Юрченко.
Перший форум тільки завершився, але в організаторів "Території тренінгу" вже є чітке розуміння того, що робити далі. Судячи з реакції тренерів, корпоративних замовників і учасників форуму очевидно, що захід стане щорічним.
За підсумками роботи форуму сформувалася група близько 20 чоловік, які далі працюватимуть над розвитком тренінгу і тренерського співтовариства, етичною стороною тренінгової діяльності, що є єдиним можливим шляхом впливу на якість тренінгу і тренінгових послуг.
Етика тренера стане одним з найважливіших питань в роботі наступного форуму "Територія тренінгу". "Турбота про етичну сторону тренінгової практики - це індикатор зрілості професійного співтовариства. На Форумі ми зробили значний крок до формування співтовариства і створили умови для його подальшого розвитку " - відзначає Петро Холявчук.
Цього року в роботі форуму "Територія тренінгу" взяли участь представники трьох країн: України, Росії і Великої Британії. Учасники від Російської Федерації високо оцінили рівень проведення заходу: "За відгуками колег, що приїхали з Росії, за змістом і інтенсивністю наш Форум вийшов якісніше, інтенсивніше і насиченіше ніж ті, які проводяться в Москві", - розповідає Петро Холявчук. Наступного року очікується присутність представників Білорусії, можливо Польщі і Германії, а також тренерів із США - країни, в якій в 1946 році була проведена перша тренінговая група.
Форум "Територія тренінгу" - це початок формування професійного тренерського співтовариства, заснованого на компетентності, співпраці і зацікавленості в розвитку тренінгу як методу навчання і розвитку.