В УНІАН відбувся круглий стіл на тему: «Проблеми та перспективи співпраці України з країнами Близького Сходу і Північної Африки (MENA)» - Фотобанк УНІАН Фотобанк УНІАН

В УНІАН відбувся круглий стіл на тему: «Проблеми та перспективи співпраці України з країнами Близького Сходу і Північної Африки (MENA)»

(20.05.2013)
Експерти вважають, що Україна поки що не представляє особливого інтересу для арабського світу.

Про це сказав на круглому столі в УНІАН на тему: «Проблеми і перспективи співпраці України з країнами Близького Сходу і Північної Африки (MENA)» директор Центру академічного ісламознавства Денис Брильов.

«Якщо аналізувати публікації, то, на жаль, слід визнати, що Україна поки що не представляє особливого інтересу для арабського світу. На щастя, вже почали сприймати, що це самостійна країна, а не частина Росії», - сказав він.

За словами Брильова, основним каналом формування іміджу України на Близькому Сході є ті громадяни близькосхідних держав, які вчилися в Україні.

Водночас, Денис Брильов вважає, що останні кілька років система освіти, яка склалася в Україні, для іноземців є далеко не найкращою.

«Одна з основних категорій студентів, які навчалися в Україні, - це студенти-медики. Доходило до того останніми роками, що низка міністерств арабських держав давали списки, з яких українських вишів дипломи не визнавати, оскільки відомо, що в цих вишах диплом купується. Таким чином, йде дискредитація фактично одного з основних каналів формування лояльності до України силами самої України», - додав експерт.

Він також зазначив, що дуже сильного удару по іміджу України в арабському світі завдали недавні події, пов'язані із затриманням на території України силами спецслужб іншої держави громадянина Палестини.

Крім того, Денис Брильов заявив, що багато проблем у формуванні іміджу України на Близькому Сході пов'язано з роботою дипломатичних представництв України. «Тут теж досить багато проблем. Далеко не завжди співробітники дипломатичних місій України в арабських державах зважають на специфіку, менталітет місцевого населення, релігійні аспекти, тобто були випадки, коли в Рамадан співробітники посольств пропонували відвідувачам - арабам їсти і пити, що неприйнятно», - додав експерт.

Брильов вважає, що необхідно проводити підготовку дипперсоналу, щоб вони «не так формально ставилися до своєї роботи в арабських країнах».

+
Продовжуючи переглядати photo.unian.net, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся c Політикою конфіденційності
Прийняти