Прес-конференція аналітичної групи Da Vinci AG в УНІАН - Фотобанк УНІАН Фотобанк УНІАН

Прес-конференція аналітичної групи Da Vinci AG в УНІАН

(09.09.2013)
В Україні необхідно розробити ефективне законодавство, яке б регулюєвало обіг і використання в продуктах харчування харчових добавок, значно посиливши вимоги до них.

Таку думку на прес-конференції в УНІАН висловив керуючий партнер аналітичної групи Da Vinci AG Андрій Колпаков.

«Законодавство у цій сфері абсолютно не сформоване, і Україні вкрай необхідно, щоб зберегти конкурентоспроможність, щоб зберегти здоров'я громадян, значно посилити норми (використання харчових добавок - УНІАН), як це зараз відбувається в усьому світі», - сказав Колпаков.

За його словами, сьогодні в країні діє дуже ліберальне законодавство по відношенню до використання харчових добавок, зокрема підсолоджувачів. Однак, як стверджує експерт, навіть воно не виконується, а державний контроль у цій сфері ведеться неефективно. Наприклад, в країні офіційно дозволено використання 13 добавок-підсолоджувачів, проте реально на ринку використовується близько 20. У той же час, серед дозволених підсолоджувачів, чотири - аспартам, цикломат, ацесульфам калію і сукралоза - можуть, як показують наукові дослідження, завдати істотної шкоди здоров'ю людини. Крім того, за словами Колпакова, в Україні норми вмісту харчових добавок-підсолоджувачів в продуктах харчування регламентуються тільки в деяких випадках, в той час як у США, ЄС та країнах арабського світу їх використання або строго обмежене, або заборонено зовсім.

У зв'язку з цим, експерт вважає, що вітчизняним законодавцям за участю медичних експертів необхідно негайно приступити до розробки закону «Про харчові добавки», в якому будуть враховані всі світові тенденції у цій сфері.

«Україні потрібен єдиний закон про харчові добавки, тому що ситуація, коли норми про харчові добавки, а це по суті норми, які стосуються харчової безпеки для всіх громадян України, розкидані по різних документах, починаючи від закону про вино і закінчуючи спільним листом МОЗ та Міносвіти, є неприпустимою », - вважає Колпаков.

У той же час, експерт вказує на необхідність посилення санкцій по відношенню до імпортерів і продавців офіційно не дозволених в країні харчових добавок та обмеження використання підсолоджувачів в продуктах харчування.

Як повідомляв УНІАН, за результатами соціологічного дослідження, проведеного центром «СОЦІС» на замовлення Da Vinci AG, 98,3% опитаних українців вважають, що держава повинна жорсткіше захищати споживачів у питаннях безпеки продуктів харчування. При цьому 96,2% опитаних підтримують прийняття закону про обмеження використання підсолоджувачів в продуктах харчування, а 97% респондентів - за повну заборону шкідливих для здоров'я харчових добавок.
+
Продовжуючи переглядати photo.unian.net, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся c Політикою конфіденційності
Прийняти