Прес-конференція на тему: "Суспільство вимагає проведення негайної люстрації в медицині" в УНІАН - Фотобанк УНІАН Фотобанк УНІАН

Прес-конференція на тему: "Суспільство вимагає проведення негайної люстрації в медицині" в УНІАН

(16.04.2014)
Громадськість вимагає належного розслідування злочинних дій чиновників медичної галузі та керівників медичних закладів. Про це голова «Асоціації захисту прав громадян України» Володимир Лесик заявив сьогодні під час пресс-конференції в УНІАН.

«Люди, дії яких завдали шкоди сотням постраждалих під час протистоянь на Майдані Незалежності, досі займають свої посади. Нова українська влада обіцяла провести повномасштабне розслідування злодіянь проти людства, проти українського народу, покарати винних в загибелі та стражданнях людей. Але ці обіцянки залишилися невиконаними», - заявив він.

В ході прес-конференції пан Лесик розповів що перший злочинний випадок, що стався у Міській лікарні швидкої допомоги ще в грудні 2013 року, коли головний лікар лікарні Олександр Ткаченко звільнив лікаря швидкої допомоги, психіатра Валентину Григор'єву за те, що вона поставила чесний діагноз хлопцеві, побитому силовиками на Майдані. Адже тоді діяло розпорядження Міністерства охорони здоров‘я та КМДА не фіксувати побиття активістів Майдану, аби не афішувати кількість жертв.

А вже пізніше, у січні всі лікарні і травмпункти столиці отримали наказ КМДА негайно інформувати правоохоронні органи про хворих, які поступають з характерними для Майдану травмами. За цим звинуваченням громадськість вже вимагала люструвати керівника Головного управління охорони здоров'я КМДА Віталія Мохорєва.

«Саме він є автором того скандального наказу, і саме він регулярно передавав до МВС звіти лікарень про поранених майданівців», - заявив голова «Асоціації захисту прав громадян України».

В свою чергу Наталя Петренко, лікар КМКОЛ «Центр мікрохірургії ока» заявила про те, що в розпал подій на Майдані робота в «Центрі Мікрохірургії ока» була блокована, а Головлікар перебував за межами України. Вона також повідомила, що Центр розрахований на одночасне лікування 220 людей, проте 160 людей з травмами очей (період до 22 лютого) були направлені до Олександрівської клінічної лікарні.


«Незважаючи на те, що ЦМХО – єдиний медзаклад столиці, в якому є обладнання для втручань після травматичних ушкоджень ока, надав допомогу лише 8 пораненим. Головний лікар Центру Сергій Риков особисто погрожував звільненням тим підлеглим, які візьмуться оперувати поранених протестувальників», - заявила пані Петренко.

Вона також розповіла про те, що обслуговування в «Центр мікрохірургії ока», який є державним закладом, нині втричі дорожче за лікування у приватних закладах:
«В 2007 році Центр проводив 23 тис. операцій у рік, 2013 – лише 12 тис.. Це все пов’язано з корупційними схемами, які запровадив головлікар разом із оточенням. Люди не можуть дозволити собі провести операцію у Центрі Мікрохірургії ока».


Керівники деяких медичних закладів взагалі вирішили не приймати на лікування постраждалих у протистояннях. «Київський НДІ Геронтології НАН України з 18 по 20 лютого взагалі не відповідав на дзвінки, а поранених, які приїхали до приймального відділення виставили з ​​нецензурною лайкою, відмовивши у лікуванні, посилаючись на наказ головного лікаря медустанови Сергія Козлов», - заявив пан Лесик.

Учасники пресс-конференції висловили занепокоєність щодо виконання обіцянок владою, та не збираються зупинятися, доки не будуть покарані винні у злодіяннях проти співвітчизників.
«Ми не будемо повторювати помилок 2004 року, коли ми після Майдану всі розійшлись і сподівались, що влада проведе відповідні реформи та покарає винних. Після Великодня ми будемо активізуватися та робити все для того, аби влада виконала свої обіцянки», - резюмував пан Лесик.
+
Продовжуючи переглядати photo.unian.net, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся c Політикою конфіденційності
Прийняти