Круглий стіл щодо захисту інтелектуальної власності в мережі Інтернет у Державній службі інтелектуальної власності - Фотобанк УНІАН Фотобанк УНІАН

Круглий стіл щодо захисту інтелектуальної власності в мережі Інтернет у Державній службі інтелектуальної власності

(15.06.2015)
У Державній службі інтелектуальної власності (ДСІВ) відбувся круглий стіл на тему: «Правові та організаційні засади фіксування порушення прав інтелектуальної власності в мережі Інтернет».

В роботі круглого столу взяли участь голова ДСІВ Алла Жарінова, директор ДП "Інтелзахист" Віктор Лещинський, голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, директор Об'єднання підприємств "Український мережевий інформаційний центр" (ОП "УМІЦ") Юрій Гончарук, директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України Ігор Стародубов, судді, представники сфери інформатизації, інформтехнологій та електронних комунікацій.

Основне питання круглого столу: до сьогоднішнього дня правовласникам дуже складно зібрати докази і тим самим довести факт порушення, в тому числі в суді, своїх прав та інтересів в мережі Інтернет.

Перший вагомый крок на шляху захисту інтелектуальної власності в Інтернеті здійснено: ДП «Інтелзахист» надаватиме експертні докази для захисту прав в суді. Про це повідомив директор ДП "Інтелзахист" Віктор Лещинський. Він додав, що напередодні у ДСІВ відбулася зустріч фахівців з приводу досудового врегулювання спорів (медіація) в сфері інтелектуальної власності. Фахівцями були розглянуті питання застосування медіації у сфері інтелектуальної власності (методів вирішення спорів із залученням посередника (медіатора) , проблематика фіксування порушень прав інтелектуальної власності в мережі Інтернет та формування належної доказової бази при виявленні таких порушень.

По результатах обговорень фахівцями був розроблений механізм медіації і підписана трьохстороння угода про досудове врегулювання спорів в сфері інтелектуальної власності.

Угоду про співпрацю підписали ДП "Інтелзахист", Науково-дослідний центр судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України та єдиний адміністратор адресного простору українського сегменту мережі Інтернет ОП "УМІЦ".

На основі підписаної угоди ДП "Інтелзахист" отримал можливість надавати експертні висновки для правовласників щодо фіксації фактів розміщення інформації на веб-сайтах, їх адрес (доменних імен), змісту та доступності інформації в мережі Інтернет, а також надавати інформацію про реєстрантів доменних імен (відповідачів) в українських національних доменах, які є належними та достатніми доказами для захисту прав інтелектуальної власності в суді.
Як зазначили у ДП "Інтелзахист", раніше в процесі захисту своїх прав та інтересів правовласники поставали перед проблемним питанням формування для суду доказової бази щодо порушення їхніх прав в мережі Інтернет. Посилював цю проблему той факт, що інформація, яка є предметом позову, могла бути видалена порушником, що значно ускладнювало надання позивачем доказів щодо факту порушення.

«Підписання трьохсторонньої угоди тепер дає можливість ДП «Інтелзахист» дійсно допомогти правовласникам захистити свої права на інтелектуальну власність. До того ж, фіксація веб-сторінок (завірення скріншотів) може бути корисною послугою не лише для юридичних осіб, а й фізичних осіб- учасників ринку прав інтелектуальної власності для захисту їхніх прав в мережі Інтернет», - акцентували у ДП «Інтелзахист».

Присутні на круглому столі судді та правники зазначили, що правові засади фіксування порушення прав інтелектуальної власності в мережі Інтернет, в тому числі за для прийняття рішень у судах, потребують експертних висновків фахівців і такими висновками можуть бути ті, що надаватиме ДП "Інтелзахист".
+
Продовжуючи переглядати photo.unian.net, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся c Політикою конфіденційності
Прийняти