Представники асоціації деревообробних підприємств звернулися до президента України
(16.10.2015)
Представники асоціації деревообробних підприємств Західної України звернулися до президента України з проханням врегулювати критичну ситуацію в галузі і створити сприятливі умови ведення бізнесу. Дане звернення на прес-конференції в інформагентстві УНІАН оприлюднили представники асоціації «Деревообробних підприємств Прикарпаття».
За словами голови асоціації «Деревообробних і лісозаготівельних підприємств Західної України» Ігоря Соболевського, на сьогодні повністю зупинено експорт деревини, а сотні вантажівок з деревиною, маючи необхідні документи, не можуть перетнути український кордон.
«Навесні цього року Верховна Рада заборонила експорт круглого лісу, а Кабінет міністрів України дав розпорядження – впродовж трьох місяців підготувати положення про сертифікацію деревообробної продукції, але нічого зроблено не було і 10 жовтня практично весь експорт по всьому кордону України було заблоковано», - сказав Соболевський.
Він уточнив, що на всіх кордонах України стоять сотні вантажівок з готовою продукцією, яка йде на Західний експортний ринок. Абсолютно вся продукція сертифікована, а на кожному раніше виданому сертифікаті вказано термін його дії – 2 місяці.
«На кордонах стоять автомобілі вже сертифіковані і жодних правових підстав на їх зупинення немає», - сказав Соболевський.
У свою чергу голова львівської асоціації деревообробних і лісозаготівельних підприємств України Микола Когут повідомив, що асоціація також пропонує спрощену систему видачі електронних сертифікатів походження, яка впроваджується на базі вже створеного і працюючого комплексу електронного обліку деревини.
«За основу сертифіката беруться дані товарно-транспортної накладної, яка використовується апаратом електронного обліку і вноситься в базу митниці», - зазначив він.
За словами присутнього на прес-конференції голови київської асоціації деревообробних підприємств Олександра Ілюшенка, у Київській області склалася аналогічна ситуація - підприємці зупиняють свої виробництва і скорочують робочі місця. «Ми повністю підтримуємо дане звернення і просимо Петра Олексійовича допомогти нам у цій ситуації», - сказав він.
У зв'язку з цим асоціація звернулася з відкритим листом до президента України з проханням сприяти якнайшвидшому врегулюванню проблеми і створенню умов для початку функціонування положення про сертифікацію лісопродукції.
Учасники прес-конференції відзначили необхідність вирішити питання з пропуском машин, які незаконно затримано на кордоні і вважати раніше видані сертифікати, які мають термін дії 2 місяці, дійсними. Також підприємці просять уряд враховувати інтереси бізнесу і запровадити прозору систему видачі сертифікатів деревообробної продукції.
Як повідомляв УНІАН, у квітні 2015 року Верховна Рада України ввела мораторій на експорт лісу-кругляка терміном на 10 років. Документом забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту необроблених лісоматеріалів: деревних порід (крім сосни) - з 1 листопада 2015 року, деревних порід сосни – з 1 січня 2017 року.