У Києві активісти ГО "Життя" взяли участь у ранковій зарядці з нагоди Всесвітнього дня здоров’я - Фотобанк УНІАН Фотобанк УНІАН

У Києві активісти ГО "Життя" взяли участь у ранковій зарядці з нагоди Всесвітнього дня здоров’я

(07.04.2017)
У п’ятницю, 7 квітня 2017 року в Києві на оглядовому майданчику Маріїнського парку відбулася акція до Всесвітнього дня здоров’я – ранкова зарядка «Активуй здоров’я». Кілька сотень учасників акції разом з відомим фітнес-тренером Анітою Луценко своїм прикладом закликали українців бути більш фізично активними та піклуватися про своє здоров’я.

«Сьогодні ми побачили дуже багато людей, які дбають про своє здоров'я. Ми в міністерстві можемо піклуватися про здоров'я громадян, створюючи законопроекти, накази та нормативні акти, але насправді кожен з нас має також дбати про своє здоров'я. Ми б хотіли, щоб не було потрібно стільки лікарень, лікарів та ліків, щоб ми були здоровими і не мусили багато лікуватися», - сказала в.о. міністра охорони здоров'я України доктор Уляна Супрун, відкриваючи зарядку.

Організатори заходу наголошують, що мати чудове здоров’я та гарний настрій просто. Достатньо відповідально ставитися до свого здоров’я, бути фізично активним та приділяти увагу профілактиці.

«За даними ВООЗ, брак фізичної активності визначено четвертим основним фактором ризику в оцінках рівня смертності у світі, зокрема, недостатня рухливість є причиною 6% смертей в усьому світі. Запобігти багатьом хворобам можна щоденними фізичними навантаженнями, що має стати традицією в нашому суспільстві та бути ознакою культури кожного громадянина. Сьогоднішня зарядка черговий раз довела, що здоровий спосіб життя це легко і не вимагає багато зусиль і часу», - підкреслила Генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України професор Наталія Нізова.

«Брак фізичної активності та куріння є одними із основних факторів ризику виникнення неінфекційних захворювань, що сприяють передчасній смерті. Ми закликаємо всіх українців бути фізично активними, адже спорт та фізичне навантаження допомагають позбутися тютюнової залежності, що має подвійний позитивний вплив на здоров’я. Рух та здоровий спосіб життя - це запорука здоров'я, щастя й довголіття», - наголосила виконавча директорка ГО «Життя» Лілія Олефір.

Ранкова зарядка проводилася за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням уряду Німеччини, а також Центру Громадянського Представництва «Життя», Асоціації «Українські центри нових технологій здоров'я», фітнес туру «Живи танцюючи» та клініки «Медіком».

Інформаційна довідка:
За даними ВООЗ, основними факторами ризику в оцінках смертності у світі є високий кров’яний тиск (13%), вживання тютюну (9%), високий рівень глюкози в крові (6%), недостатня фізична активність (6%).

Недостатня фізична активність оцінюється як основна причина у 30% випадків ішемічної хвороби серця. Нікотин у свою чергу звужує кровоносні судини і спричиняє додаткове навантаження на серце. Куріння руйнує тканину легень, тому курці страждають від задишки втричі частіше, від тих людей, які не курять. Отже, силові показники та витривалість курців нижчі.

Крім того, нікотин та токсини загрожують здоров’ю кісток. Тому кістки в курців більш слабкі та крихкі, а це дуже небезпечно для тих, хто займається спортом.
+
Продовжуючи переглядати photo.unian.net, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся c Політикою конфіденційності
Прийняти