Захід «Всеукраїнський ФінТех Виклик-2018: шлях до фінансової інклюзивності» у Києві
(01.03.2018)
USAID, Національний банк України та Незалежна асоціація банків України оголосили виклик фінтех-сектору щодо розробки технічних рішень для українських користувачів фінансових послуг
Київ, Україна (1 березня 2018 р.) – Проект USAID «Трансформація фінансового сектору», Національний банк України (НБУ) та Незалежна асоціація банків України (НАБУ) оголосили конкурс «ФінТех Виклик» для сприяння фінансовій інклюзивності в Україні. Загальний призовий фонд цього конкурсу складає 1,5 млн. гривень. Оскільки фінансовий сектор України вступає в еру електронних фінансових послуг, дуже важливо, щоб громадяни України стали більш фінансово грамотними, більш захищеними від шахрайств та зловживань, а також почувалися більш комфортно, користуючись електронними фінансовими продуктами.
«Виклик» розрахований на розробників та постачальників фінансових технологій, які мають розробити, провести демонстрацію, тестування та впровадження електронних рішень для вирішення проблем фінансової інклюзивності. Переможці будуть визначені у трьох категоріях:
Виклик №1 - Фінансова грамотність: інструментарій для надання практичних знань громадянам України. Ідея полягає в тому, щоб розробити навчальну програму, яка змістовно та вчасно надаватиме інформацію з фінансових питань, щоб громадяни України могли звертатись за консультаціями з фінансових питань та отримувати їх у будь-який час через електронні канали.
Виклик №2 – Вирішення проблем: платформа для розгляду скарг споживачів. Мета цього Виклику – створення цифрової прикладної програми для повідомлення банкам та фінансовим компаніям про скарги споживачів, здійснення контролю за розглядом скарг та інформування регуляторів про проблемні напрямки.
Виклик №3 – Відкрита категорія для сприяння фінансовій інклюзивності. В рамках цього Виклику основну увагу буде приділено розробці прикладних програм, які сприятимуть досягненню більш широких цілей фінансової інклюзивності, які включають створення інструментарію для порівняння фінансових послуг, рейтингів, здійснення платежів, кредитування малого бізнесу та здійснення заощаджень.
«USAID підтримує фінансову інклюзивність, тобто забезпечення доступу громадян до корисних фінансових послуг за розумну плату. Ми бачимо, що в Україні існує потреба у збільшенні фінансової просвіти та трансформації фінансової культури. Для цього потрібні нові нетрадиційні технології та методики навчання, які може надати фінтех-спільнота», – наголосив Фархад Гауссі, Директор відділу економічного зростання місії USAID в Україні.
Заступник Голови НБУ Роман Борисенко заявив: «Підвищення фінансової обізнаності та інклюзивності – один із важливих чинників забезпечення стабільності фінансового сектору. Національний банк вважає, що діджиталізація фінансових послуг на всіх етапах є ефективним способом підвищення фінансової інклюзивності в України, що є стратегічною ціллю центрального банку на найближчих два роки. Ми закликаємо українських експертів, які досягли світового рівня у сферах інформаційних технологій та фінтеху, розробити цифрові рішення, які допоможуть покращити фінансову грамотність і захист прав споживачів, а також наблизити Україну до безготівкової економіки».
Голова Ради НАБУ Роман Шпек зазначив, що банківський сектор рухається в сторону запровадження нових технологій для збільшення рівня задоволення клієнтів, а також додав: «Ми дуже раді координувати участь банківського сектору у цьому конкурсі, який вперше проводиться в Україні. Банки чудово розуміють виклики сьогодення, заохочують конкуренцію, готові до змін. Величезна доля інвестицій направлена саме в інформаційні технології, тому даний напрямок був визначений банками як один з найбільш пріоритетних під час формування стратегії на цей рік».
Пропозиції прийматимуться до 5 квітня 2018 року. Журі визначить переможців на підставі поданих пропозицій та презентацій рішень фіналістами. Презентація пропозицій фіналістами попередньо запланована на 26 квітня 2018 року, після чого 27 квітня 2018 року буде проведено церемонію оголошення переможців.