У Києві в рамках акції «Люби, а не пали» відкрили інсталяцію, виготовлену з недопалків - Фотобанк УНІАН Фотобанк УНІАН

У Києві в рамках акції «Люби, а не пали» відкрили інсталяцію, виготовлену з недопалків

(19.08.2020)
Серце з недопалків з’явилося 19 серпня о 10:00 на Подолі (перетин вул. Почайнинська та вул. Сковороди).

Це спільна акція митців творчої iнiцiативи «Резиденції думок» та громадської організації «Зелена генерація», а також Студентської організації НаУКМА «ЕкоКлуб «Зелена Хвиля»» та громадської організації «Життя» на підтримку відмови від паління та засмічення довкілля найпоширенішим видом сміття – недопалками.

Щороку у довкілля потрапляє близько 4,5 трильйона недокурків, що є дуже токсичним сміттям. Вирощування тютюну виснажує ґрунт, а токсичні пестициди та хімічні добрива, які використовуються, забруднюють ґрунтові води та річки. Окрім того, щороку у світі вирубується близько 200 га лісу для висівання тютюну на цій землі. Ще одна проблема – фільтри. Більшість людей вважають, що фільтри у сигаретах зроблені з натуральних компонентів і повністю розкладаються. Насправді ж більшість сигаретних фільтрів містять ацетат целюлози, який розкладається більше 10 років.

2 мішки недопалків та 20 днів роботи знадобилося, щоб виготовити цей арт-об’єкт. Робота тривала на території станції сортування відходів «Зелений птах», що перетворилася на мистецьку майстерню на час створення серця.

«Можна багато говорити, але краще один раз побачити, доторкнутися і навіть понюхати, що б зрозуміти масштаби проблеми», – говорить Юлія Абрамова, авторка інсталяції та засновниця «Резиденцiя думок». – «Завдання мистецтва - виховувати смак, а ми через мистецтво підіймаємо громадську свідомість, через шокуючий образ. Любов до паління чи до себе та планети?"

«Недопалки це не просто сміття – вони отруюють землю і воду, часто стають причиною пожеж», - наголошує Олександр Коваль, голова ГО «Зелена генерація». – «Куріння це не особистий вибір кожного, а хвороба, залежність, яку треба лікувати. Влада та суспільство мають змусити тютюнові компанії збирати і утилізувати недопалки, адже це частина їх продукції. Така практика вже є в деяких країнах світу».

«Тютюнові корпорації постійно шукають нових курців серед підлітків і молоді. Щоб стало менше недопалків, необхідно запровадити екологічний податок для тютюнових компаній, а також посилювати законодавство, щоб менше підлітків і молодих людей вживали тютюнові вироби, адже 95 відсотків курців починають курити у віці до 21-го року. Якщо підвищити акцизи, заборонити рекламу айкосів та гло у соцмережах та на сигаретних кіосках, у найближчому майбутньому це принесе свої результати. З проблемами куріння та недопалків необхідно боротися законодавчими методами, які уже довели свою ефективність у світі», – наголосила Лілія Олефір, виконавча директорка ГО «Життя».

«Нам, студентам Могилянки, було дуже приємно долучитися до акції і допомогти у встановленні цього мистецького витвору у нашому парку біля Культурно-мистецького Центру НаУКМА. Культура тютюнопаління дуже поширена серед молоді. Можливо, ця акція допоможе неагресивно нагадати про шкоду, яку приносить паління не тільки нашому здоров'ю, а й довкіллю. – зауважила Анастасія Скок, голова Студентська організація НаУКМА «ЕкоКлуб «Зелена Хвиля»».

До акції також долучилися кияни та медіа.
+
Продовжуючи переглядати photo.unian.net, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся c Політикою конфіденційності
Прийняти